Dobré knihy neprozradí všechna svá tajemství najednou. Stephen King

"Ideální" knihovna se stará o lidi. Je provázaná s životem v dané obci tak, že se pro něj stává nepostradatelnou. "Ideální" knihovna je taková knihovna, které si lidé ani pořádně nevšimnou, protože je pořád na svém místě a vždycky má to, co potřebují."

(Z knihy "Dewey - Kocour z knihovny, který okouzlil celý svět" od Vicki Myron)

Místní knihovna v Dolní Bečvě je základní knihovna s evidenčním číslem 0278/2002. Knihovna je součástí systému knihoven České republiky a podle zákona č. 257/2001 (knihovní zákon) vykonává informační, kulturní a vzdělávací činnosti.

Místní knihovna  se nachází v centru obce a je umístěna v prostorách bývalé školy  kde jí patří místnost v prvním patře s celkovou rozlohou 79 m2.

Zřizovatelem místní knihovny je od 1. ledna 1997 Obec Dolní Bečva. Knihovna má uzavřenou Smlouvu o spolupráci s Městskou knihovnou v Rožnově pod Radhoštěm, která poskytuje místní knihovně tyto služby:

• Metodickou pomoc při revizi a aktualizaci knihovních fondů
  • Zpracování statistiky o činnosti obecní knihovny
  • Pomoc při zpracování knihovních fondů pořízených z prostředků obce
  • Základní servis informačních a komunikačních technologií
  • Literární besedy a informační lekce pro základní školu

Služby poskytované střediskovou knihovnou Rožnov pod Radhoštěm jsou knihovně poskytovány v rámci regionálních funkcí knihoven a jsou financovány z finančních prostředků Zlínského kraje.

Knihovna Vám nabízí nejen rozmanité služby, ale také příjemné prostředí pro Váš volný čas:

• Navštivte akce, které pro Vás připravujeme.
  • Přijďte si jen tak posedět a odpočinout, nebo přemýšlet a tvořit.
  • Naplánujte si setkání s přáteli a známými.

Z našeho fondu si určitě vyberete.  Z domova můžete nahlédnout do našeho on-line Katalogu.

Obohacením stálého fondu knihovny je služba výměnných souborů knih (žlutý - jarní, modrý - podzimního, fialový - zimní). Knihy jsou knihovně zapůjčeny vždy na dobu jednoho roku z Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně. Výměnné soubory jsou knihovně poskytovány díky finanční dotaci Zlínského kraje.

Samozřejmě se můžete připojit k Internetu.

Podrobněji v sekci Služby.

S výběrem, obsluhou počítače i jakýmkoli jiným dotazem Vám rádi pomůžeme!

Tyto stránky fungují také díky podpoře Webnode.
Vytvořte si webové stránky zdarma!